ברוכים הבאים

 
 
התמכרות לפורנו שונה מהתמכרות למין

התמכרות למין והתמכרות לפורנו עשויות להיתפס כשני הצדדים של אותו המטבע. אכן, פעמים רבות המכור עשוי למצוא את עצמו מתמודד עם תמהיל מסוים של שתי התופעות. יחד עם זאת, לרוב המכורים יש את "ההתנהגות המינית" המועדפת עליהם. בעוד שלאחד "פורנו עושה את זה" השני יעדיף לחפש מימוש מיני בעולם האמיתי והפנייה לפורנו תיהיה רק כברירת מחדל. עם כך, מה ההבדלים בין שתי ההתמכרויות?

  • ההבדל הבולט ביותר הוא שהתמכרות למין קשורה לרצון להיות עם אנשים אמיתיים ובהתנסויות מיניות פיזיות בעוד שהתמכרות לפורנו מאופיינת בחיפוש אחר דמויות וחידושים מיניים בפורמט ויזואלי בכתבי-עט, בספרים ובאינטרנט. באופן קלאסי, ההתמכרות לפורנו לא תזלוג לעולם האמיתי, במובן זה שהמכור לפורנו לא יחפש את מימוש הדברים שראה בעולם הפיזי האמיתי.
  • המכור למין נמצא בחיפוש בלתי נגמר אחר פרטנרים חדשים ואחר דרכים שונות למימוש פיזי של צרכיו המיניים. אי-לכך פעמים רבות מכורים למין הינם אנשים מאוד חברתיים. לעומת זאת, מכור לפורנו עשוי למצוא את עצמו מבודד יותר, היות שהרבה מזמנו מוקדש לחיפוש מין במחשב או במכשיר הסלולרי. במצבי קיצון, ישנם מכורים לפורנו שהצפייה המרובה בפורנו פגעה ביכולתם לצאת להיכרויות עם בני המין השני.
  • ההתמכרות לפורנו עשויה לפגוע בתפקוד המיני של המכור עקב החשיפה העקבית לגירויים מיניים עוצמתיים. מכורי פורנו רבים מדווחים שקשה להם להתגרות מבן/ת-הזוג הקבוע/ה או מפרטנרים אמיתיים אחרים, אפילו אם הם תופסים אותם כסקסיים.
  • התמכרות לפורנו נתפסת כיותר מקובלת חברתית. פעמים רבות הראייה בחברה הרחבה היא כאילו שפורנו "זה משהו שבנים עושים באופן נורמטיבי". אי לכך המכור לפורנו יתקשה להכיר את מצבו החריג ולפנות לעזרה מקצועית.

מלאו פרטיכם כדי לקבל עדכונים על פוסטים חדשים, סרטונים וחינמיים

 
 
 

לקביעת פגישת ייעוץ השאירו פרטים:

האם יש לך בעיית קניות?

 
 

ד"ר ענבר כהן

מורת דרך לתהליכי שינוי. עוסקת הרבה ב"איך" – איך עושים אחרת? איך צומחים מהעבר? איך עולים לנתיב חדש? איך מבססים התנהגות ואיך הופכים אותה לטבע שני? מתוך עבודה רבת שנים, שכללתי את כל הידע שצברתי למודל עבודה יישומי, ממוקד ובהיר. אני מאמינה גדולה ביכולת שלנו להשתנות. מאמינה ביכולת שלנו לבחור לעצמנו את עצמנו ולגדול לשם. ראיתי את זה קורה פעמים רבות. מתרגשת, כל פעם מחדש, להיות חלק מהדרך.

 

 
Back to Top