ברוכים הבאים

 
 

 
אינטימיות היא קשר וקירבה לאדם שיקר לך. זה זה המקום בו אתה אוהב ומקובל בדיוק כפי שאתה. בהכי אמיתי שאפשר. קשר אינטימי מאופיין בפתיחות, שיתוף, אותנטיות וקבלה הדדית. לרוב אינטימיות נבנית בתהליך שדורש זמן. 
רובינו רוצים להיות בקשר שכזה כי זה מרגיש ביחד, זה מרגיש חם וזה מרגיש מקבל. עם זאת, באינטימיות אנחנו גם יותר חשופים, פגיעים ונדרשת יכולת רבה לתת אמון. 

אדם המתמודד עם התמכרות לפורנו ו/או למין מתקשה ליצור קשרים רגשיים עמוקים עם אחרים. פעמים רבות הדבר נובע מתוך קשיי התקשרות בילדות המקודמת (שעלולים לנבוע ממגוון גורמים כגון: פגיעה פיזית או נפשית בילדות, הזנחה רגשית, יחסים לא בריאים בתוך המשפחה, חוסר במודל לחיקוי של זוגיות בריאה, תקשורת לקויה). קשיים אלו בילדות עלולים לתת את ביטויים בגיל מאוחר יותר, אז יחפש האדם פיצוי לכל אותם חסרים ראשוניים אותם לא קיבל בילדותו. עם זאת, רצון זה עלול להיות מלווה בחרדות נטישה, פחד מלכידות יתר ("יחסים חונקים") או פחד מנזק אחר. בנוסף, בשל חוסר בכלים מתאימים ליצירת אינטימיות בריאה, האדם פונה לתחליפים לקשר משמעותי, תחליפים בהם הוא מקבל סיפוק חיצוני לאותם צרכים מוקדמים, כגון: פורנו, פרשיות אוהבים, שימוש בזנות, סטוצ'ים מזדמנים, פלירטים באתרי הכרויות.

פעמים רבות אדם המתמודד עם התמכרות למין יחפש את האינטימיות במעשה הסקס עצמו (אם כי זה לא הכרחי). השגת אינטראקציה מינית הינה דבר קל בימינו. יצירת קשר אינטימי, לעומת זאת, אשר דורשת את היכולת להיות נוכח בתוך הקשר, להיות אותנטי ולהיות שלם עם החלקים שאתה מביא לזוגיות, קשה מאוד עבור המכור למין. פעמים רבות אפילו באקט המין עצמו עם בן-הזוג האדם אינו נוכח והוא שקוע בתוך עולם הפנטזיה הפנימי שלו.

אחת מאבני היסוד החשובות באינטימיות היא שקיפות. שקיפות היא היכולת שלנו להיות אמיתיים ואותנטיים. לתת לאחר לראות אותנו כפי שאנו באמת, על החלקים היפים יותר והיפים פחות שקיימים בנו. זהו בערך הפחד הגדול ביותר של המתמודד עם התמכרות למין. ככל שבעברו של האדם יש יותר סודות ומעשים עליהם הוא מתחרט, כך הבושה והחרטה מובילים ליצירת מעטה סודיות שהינו קריטי עבור המכור למין. אחד החוויות הקשות ביותר אותם מתארים לי מטופליי היא התחושה שהם מנהלים "חיים כפולים" והאנרגיה הרבה שהדבר גוזל מהם.

חשוב להבין – המשמעות של שקיפות בתוך הקשר אינה לגלות לבת-הזוג פרטים קשים על דברים שעשית. אין משמעות שקיפות חשיפת סודות מסוג זה. המשמעות של שקיפות היא לתת לאחרים לדעת מתי אתה פגוע, מתי קשה לך, לשתף אחרים בהצלחות של ולשתף אותם במאווים שלך.

הקושי להיות שקוף ולשתף, חוסר בכלים מתאימים והפחד מפגיעה (אין מה לעשות, מערכת יחסים אינטימית היא רכה ומענגת אבל היא גם שמה אותנו במקום הרבה יותר פגיע וחסר שליטה) משאירים את המתמודד עם התמכרות למין לבד במעגל הקסמים הקשה בו הוא נימצא. במצבים כאלו, כניסה לתוך תהליך למידה מרפא, המונחה על-ידי איש מקצוע יכול לשנות מסלול שלם של זוגיות ושל חיים. 

 

אל תוותר על עצמך,

ענבר כהן

 

אולי יעניין אותך גם:

התמכרות לסקס

מה ההבדל בין מין לבין אינטימיות

איך מטפלים בהתמכרות לסקס ולפורנו

בן/ת זוג למכור

אני והזוגיות שלי

 

 

 

מלאו פרטיכם כדי לקבל עדכונים על פוסטים חדשים, סרטונים וחינמיים

 
 
 

לקביעת פגישת ייעוץ השאירו פרטים:

האם יש לך בעיית קניות?

 
 

ד"ר ענבר כהן

מורת דרך לתהליכי שינוי. עוסקת הרבה ב"איך" – איך עושים אחרת? איך צומחים מהעבר? איך עולים לנתיב חדש? איך מבססים התנהגות ואיך הופכים אותה לטבע שני? מתוך עבודה רבת שנים, שכללתי את כל הידע שצברתי למודל עבודה יישומי, ממוקד ובהיר. אני מאמינה גדולה ביכולת שלנו להשתנות. מאמינה ביכולת שלנו לבחור לעצמנו את עצמנו ולגדול לשם. ראיתי את זה קורה פעמים רבות. מתרגשת, כל פעם מחדש, להיות חלק מהדרך.

 

 
Back to Top